• Kilit taşı Sağlamdır
 • Kilit Taşı Ustası için Döşeme kolaylığı sağlar
 • Çok dayanıklı ve uzun ömürlü parke taşı vardır
 • Donma ve kayganlık olmaması kilitli parke taşı nın en belirgin özelliğidir.
 • Kilitli Parke taşı Renkli doku ve şekil çeşitliliği çok amaçlı özellik gösterir…
 • Kilitli Parke Taşı Ustası için Kırma ve kesme olmadan altyapıya ulaşma imkân
 • İyi bir Kilit Taşı Ustası Sökülen taşların yeniden kullanılabilir
 • Çevre Düzenleme de en güzel ve pratik yollardan biridir…

Kilitli Parke Taşı KULLANIM ALANLARI

Yaygın olarak kullanılır, Özellikle belediyeciliğin kitabını yazan başkentimiz Ankara da Çevre Düzenlemealanlarında Kilit taşı ustası, Kilitli parke taşı ustaları tarafından çokça tercih edilir…

  • Kilitli Parke taşı Erozyon Kontrollü Alanlarda
  • Kilitli Parke taşı Apartman ve Site Önlerinde
  • Kilitli Parke taşı Endüstriyel Sahalararda
  • Kilitli Parke taşı Park ve Bahçelerde
  • Kilitli Parke taşı Kaldırımlarda
  • Kilitli Parke taşı Caddelerde
  • Kilitli Parke taşı Yollarda

 

Ankara Kilitli Parke Taşı Ustası

Kilitli Parke Taşı her türlü doğa şartlarına ve ağır yüke Uzun yıllar dayanan beton parke taşlarının sağlamlığı ve uzun ömrü artık hemen herkes tarafından bilinmekte olup kullanım alanları her geçen gün artmakta ve çeşitlenmektedir. Beton parke taşları ve dekoratif taşlar %5’ten hiç denecek kadar az bir emme özelliğine sahip olduğundan asfalt ve diğer kaplama malzemelerinden oldukça uzun ömürlüdür. Bu sayede malzemenin ömrüne ve görüntüsüne en çok zarar veren tuzlar ve kimyasal maddelerin zararlı etkileri sıfıra indirgenmektedir…

 

 • Kilitli Parke Taşı Ustasının elinde bu dayanıklılığının yanında bambaşka bir sanat eserine dönüşür.Ayrıca zemin kaplama malzemelerinin ömrü, yüzey aşınma mukavemetine bağlıdır. Beton parke taşları; yüksek evsaflı beton ile üretilmesinin yanında, vibrasyon ve pres uygulamalarına da tabi tutuldukları için yüksek dayanımlara ulaşır. Bu sıkıştırma ve vibrasyon etkisiyle, betonda hava boşluğu minimum düzeye indirildiğinden, su emme oranı düşüktür. Bu da dona karşı mukavemetinin artmasını sağlamaktadır. Bu nedenle beton parke taşlarının ömrü, alternatif kaplama malzemelerine (asfalt, yerinde dökme beton vb.) kıyas ile daha uzundur.

  Şekil ye renk çeşitliliği, estetik yönden diğer alternatif kaplama malzemelerine göre üstünlük sayar. Beton altyapı elemanlarının inşaat ye peyzaj mimarisindeki uygulama alanları o kadar çeşitlidir ki kullanıcı hayal gücünü kullanarak daha önce bilinen döşeme şekillerinin ve uygulama alanlarının dışında yepyeni uygulamalar yaratabilir.

Kilitli Parke Taşı NASIL UYGULANIR?

Çevre Güzelleştirme, Çevre Düzenleme Çalışmaları çağlarca vazgeçemediğimiz, Ortak mirasa en iyi katkılarda bulunmak için çabalaya durduğumuz en güzel alışkanlığımızdır… Globalleşen Dünya, Gelişen teknoloji, insanların bitmek tükenmek bilmeyen alışkanlıkları… Günden güne bu gelişmeler hızlı bir şekilde devam ederken insanlar aslan yattığı yerden belli olur atasözünün bir yansıması olarak ve ölüm sonrası hayatından bir nevi ilham alarak cennet arzusunu aslında bilmeyerek cenneti bu dünyaya taşıma arzusu güdüyor… Kilitli Parke taşı ustası da bu ütopik hislerin en önemli aktörü olmuştur.

 

 • Parke taşı döşeme işlemine başlamadan evvel zemin sertliği kontrol edilmeli, gerekli ise stabilize veya benzeri sıkışabilen malzemeler ile zemin iyileştirilmelidir. Kum serilmeden önce gerekli olması halinde zeminin kompaktör veya silindir ile sıkıştırılması zemin sertliği için yeterlidir. Döşeme yapılacak alana yeterli incelikte ve ortalama 5-7 cm kalınlığında kum serilerek mastarlama işlemi yapılır. Böylece kum sayesinde zemindeki yükseklik farkları eşitlenerek döşeme öncesi parke taşlarının altında düz bir satıh elde edilmiş olur. Mastarlama işleminden sonra serilen kuma el yardımı ile sıkıştırma işlemi yapılarak oluşan boşluklar kum ile doldurulur. Böylece zemin, beton kilitli parke taşı döşeme işlemine hazır hale getirilir. Beton kilitli parke taşları, her iki taş arasına 1,5-2,0 mm. boşluk kalacak şekilde döşeme işlemine başlanır. Parke taşları arasındaki bu boşluklara işlem bitiminde serilecek kum nüfuz edecektir. Dörtler Beton kilitli Parketaşlarında, bu aralık mesafesi için taşların yan yüzeylerinde özel olarak pah aralığı üretim esnasında bırakılmıştır. Döşenmeye başlayan taşların oturması için, plastik uçlu çekiç ile basınç uygulanarak, kum üzerine tam yerleşme kolaylıkla sağlanabilir. Döşenmeye başlanan Beton Parke taşlarında sürekli olarak yolun eğimi ve oluşabilecek zemin yükseklik farkları gözlenerek plastik uçlu çekiç ve mastar vasıtası ile döşeme hataları kolaylıkla düzeltilir. Döşeme işlemi bitiminde ince elenmiş kum, döşeme alanı üzerine serilir ve fırça yardımı ile taşların derz aralarını dolduracak şekilde yayılır. Bu işlemden sonra, kompaktör ile kumlu yüzeyin üzerinde gezilerek taşların tam yerleşmesi sağlanır.

Ankara kilit taşı doğru bilgilendirir

Malzeme bir uygulamanın kaliteli olması için en önemli gerekçedir. Malzemenin kalitesiyle yapılan işin kalıcılığı doğru orantılıdır. Yani malzeme ne kadar kaliteliyse uygulama da o kadar kaliteli olur. Ankara kilit taşı ekibi olarak sizlere hem kullandığımız malzemenin kalitesini hem de yaptığımız işin kalıcılığını garantiliyoruz. Kaliteli malzeme adı altında gereğinde fazla şişirilmiş fiyatlar sizleri yanlış yönlendirebilir. Bu nedenle biz  Ankara kilit taşı personeli olarak sizleri pazar olarak görmeyerek, bütçenize  uygun seçenekleri sizlere sunarak hem sizleri hemde yaptığımız işin kalitesini riske atmıyoruz. Bu nedenle bizi seçtiğiniz için şimdiden teşşekür ediyor ve hayırlı günler diliyoruz. Ankara ve tüm ilçelerinde 2018 yılında kilit taşı işlerinizde firmamız Ankara kilit taşı olarak garanti sistemine geçmiş bulunuyoruz bundan sonraki işlerde 5 yıl garanti veriyoruz yapmanız gereken şey sadece bir telefon hemen arayın. 0541 523 66 00 Kilit taşı yapımı anahtar teslim fiyatımız 2018 yılına özel 6cm lik taşlar 25 tl 8 cm lik taşlar 27 tl larak belirlenmiştir.

 

Şimdi Ara