Kilit Taşı

Kilit taşı, parke taşı,kilit taşı,,kilitli parke Aşık taşı ve beton parke gibi farklı isimlerdir.Kilit taşı fiyatları ve kilit taşı döşeme ustası işlerinin tümü firmamızda garantili bir biçimde yapılır. Kilit taşı ustası,Ankara da faaliyet gösteren çevre düzenleme firmamızda satışa sunulmaktadır.Tüm zemin döşeme,beton parke taşlarının yanında kilit taşı döşeme ustası,kalifiye ve işini iyi yapan ustalardan oluşmaktadır.Bir yere kilit taşı döşeyecek usta,önceden alan düzenleme ve alt yapı işlerini tamamlamakla başlar.zemin düzenleme çalışması yapılmadan uygulanan kilit taşı kısa bir sürede çökme ve bozulmalara karşı dayanamaz.

Kilit Taşı,kum ve çimentoyu karıştırıp,beton harcının hazır ölçülerdeki kalıplara dökülerek yüksek derecede baskı yapılması sonucu elde edilen bir zemin döşeme taşıdır.Kilit taşı fiyatları çevre düzenleme işlerinin içerisinde sert zeminler ve kuru zeminler için kullanılan bir yapı taşıdır.Bir birine geçmeli şeklinde yapılan Kilit taşı fiyatları ,gerek döşeme kolaylığı,gerekse ucuz fiyat seçenekleri ile bir çok yerde görmek mümkündür. Kilit taşı fiyatları tercihlerinin en önemli sebeplerinden biri de uzun yıllar geçse de sökülüp tekrar yapılabilir olma özelliğidir.İçinde bulunduğumuz zamanda Kilit taşı fiyatı ve kilit taşı ustası olarak Ankara da beton parke taşı ve dökme taş çeşitleri firmamızda satılmaktadır.Kilit taşı ustası,kilit taşı döşeme fiyatlarının belirlerken M2 olarak belirlenir.

Kilit Taşı

Biliyorsunuz belediyeler artık kaldırımları beton ile yapmıyor. İleride yapılması gereken bir alt yapı hizmeti gerektiğinde kolaylık olsun diye kilitli taş ile kaplıyorlar. Bir hizmet gerektiğinde o kilitli taş sökülür ve yeniden yapılır. Kırılan beton ise atılır. Yani maliyet gerktiren bir iş beton işi.
Kaldırım yapımının da elbette bir maliyeti vardır. İlk önce arazinin yapısı çok önemli. Bozuk satıh ise ot çöp ile dolu ise elbette yapım işi zor ve pahalıya mal olur, düz arazi ise iş kolay ve maliyet de ucuzdur.
Bir de kaldırım yapımında istenilirse tek tip kilit taş kullanılır ve düz bir görüntü verilebilir ancak; değişik desenli taşlar ile çeşitli şekiller de verilerek hoş bir görüntü de elde edilebilir ki tercih edilen ve göze hoş gözüken de bu olsa gerek.
Kaldırım yapımında son kilit taş çok önemli. Çünkü o kilit taş olmazsa kilit taşlar birbirlerine kilitlenmezler ve sökülür, dağılırlar. O taşı koymadan kaldırım yaptım demek manasız bir şeydir.
Hayatımı bir kaldırım yapma işine benzettim düşünürken. Ama benim zeminin bozuk olması işi baya zorlaştırdı ve bu günlere pek de ucuz gelemedim. İlk önce köyde doğmam işin en zor yanı idi belkide. Yıl 1956. Dile kolay o günlerde köyde doğup şehire gitmek, okumak ve iş sahibi olmak.
Ama ALLAH nasip ediyor. Biraz da sen gayret gösterirsen olmayacaklar oluyor umulmadık bir anda yollar açılabiliyor. Şükür rabbim bana da bir yol açtı. Günün şartlarına göre tahsilimi tamamladım ve iyi bir iş ile hayatımı kazandım. Emekliliğin keyfini çıkarmaya çalışıyorum.
Ama benim için kaldırım yapımında ( Hayat Kaldırımımda ) son gözüktü. Sanırım iş bitmek üzere. Düz görünen cinsten değildi yaptığım kaldırım. Desenli olsun hayatım güzel anılar ve güzel görüntülerle bitsin istedim ve desenli tipi tercih ettim. Ancak; kilit taşım noksan kaldı ki onu bulamazsam bunca emek de boşa gidecek sanırım. Bir taş bulmuştum hayatımın uğraşına son verecek ve huzurla kalan ömrümü tamamlamama yardımcı olacak bir beton taş. Üstelik o kadar da süslü ve güzel bir taş ki; onu da koyduğumda belki de en güzel kaldırımlardan biri bitmiş olacak idi ama o ben gelmem deyince tüm hayallerim suya düştü ve kalakaldım.
Her hangi bir kilit taş o deliği kapata bilir ama bunca güzellik boşa gider ve eser eser olmaktan çıkar.

 

Kilit Taşı Fiyatları –Kilitli parke taşı olarak bilinen kilit taşı,kısaltılmış adı ile söylenmektedir.Yüzey hacmi 20 x 15 cm olan kilit taşı,yükseklik ölçüleri olarak ta 6 cm ve 8 cm olarak üretilmektedir.Birden çok renk seçeneklerine sahip olan bu yer kaldırım taşı,kırmızı ve gri olarak üretimi mümkündür.Kilit taşı birbirine geçmeli haline göre yapılan bir yapıdır.Kilit Taş Fiyatları.Kilit taşı uygun fiyat seçenekleri ve uygulama kolaylığı sebebi ile her geçen zamanda biraz daha fazla tercih edilen bir ürün haline gelmiştir.Bir çok zeminde kendine yer edinen kilit taşı,yürüyüş yolları ve diğer kuru yer döşeme işlerinde de oldukça fazla tercih edilmektedir.Kilit taşı sokak dilinde oldukça farklı isimler ile bilinmektedir. Kilit taşı yapılacak yere kum serilir ve düzenlenir.Düz bir hale getirilen yer üzerinde kilit taşı yapma işi tamamlanır.Kilit Taş Fiyatları. Ankara da ve tüm yurdumuzda kilit taşı uygulama ustası işleriniz firma garantisi ile yapılır. Kilitli parke taşı paletler halinde üretimi yapılmaktadır.Bir palet’de 18 M2 6 cm, kilit taşı yer alır.Kilit taşı fiyatları M2 olarak belirlenmektedir.Satışa sunduğumuz,kendi üretimimiz olan tüm parke taşları TSE belgeli ürünlerdir.Ankara da en ucuz fiyat seçenekleri sunmaktayız.Bir birinden kullanışlı kilit taşı ürünleri için firmamızla mutlaka görüşün.

Şimdi Ara