Zemin kaplamada sektörün gözdesi olan kilit parke taşı, soluk, cansız mekanlara, cadde ve sokaklara, akıllara gelebilecek her alana kattığı ahenkle göz doldurmaktadır.
Günümüzde inşaat sektörü başta olmak üzere birçok alanda estetik görünümünün yanı sıra kaliteli yapısı, kolay uygulanabilirliği, sağlamlığı ve en önemli nokta olarak ekonomik oluşuyla zemin kaplamada ilk sırada tercih edilmektedir. Betonun soğuk görünümü ve dayanıksız yapısına nazaran kilit parke taşı her türlü doğa olaylarına karşı dayanıklılığını koruyarak uzun yıllar kullanım garantisi vermekte ve çevreyle olağan üstü bir bütünlük sağlamaktadır.

Kilit Taşının Diğer Özellikleri

Kilit parke taşı çeşitli renk, doku ve desen seçenekleriyle oldukça geniş bir portföye sahiptir.
Kullanıldığı her alanda dikkatleri üzerine çeken kilit parke taşı çevreyle sağladığı gözlerde hoş bir esinti bırakan uyumuyla ve hemen her bütçeye uygun maliyeti ile daha uzun yıllar gönül rahatlığıyla tercih sebebi olmaya , zemin kaplama denince akla ilk gelen materyal olmaya ve sektördeki yerini korumaya devam etmektedir.

Kilit taşını diğer zemin kaplama yöntemlerinden farklı kılan şeyler bunlarla sınırlı değil. Tabi ki çevre ile olan arkadaşlığı onu diğerlerinden daha kıymetli yapan ilk özellik. Ancak maliyet ve bütçe dostu oluşu hakkında yazılmaya kalkılsa bu konu uzayıp gidecektir. Kilit taşı yer altında meydana gelebilecek olan alt yapı arızalarının tadilatında da önemli bir öneme sahiptir. Kilit taşı olan bir zemin diğer zeminlere göre daha net ve kolay onarılabilmektedir. Ayrıca alt yapı arızalarının net kaynağını kilit taşı diğer zemin kaplama yöntemlerine göre daha az hata ile gösterir. Bu sayede arıza kolay tespit edilerek olabildiğince az maliyetle problem çözüme kavuşturulabilir.

Şimdi Ara