Kilit Taşı Fiyatları

Kilit taşı işçilik fiyatları da Ankara kilit taşı içerisinde 8 TL Olarak fiyatlandırılmaktadır. Kilit taşı döşemesi yoğun bir tempoda yapılmaktadır. Ekip olarak gerçekleştirilen kilit taşı örme işleri  5-6 kişilik bir ekip ile günlük ortalama 300/350 m2 olarak yapılmaktadır. Kilit taşı işçilikleri arasında yapması gerenler kilit taşı tozunu sererek alanımızın şekillendirilmesini sağlamaktır. Ve bu işlemde alanın gönyesi alınır ve önceden yapılması gereken işlemlerden birisi de bordür taşı döşemesidir.

Bu işlem alanımızın etrafını komple çevirir hem estetik bir görünümü vardır. Hem kilit taşı döşemesinin kaymasını engelleyecektir. Kilit taşı çevre düzenleme çalışmanızda standart bahçe bordürleri en ideal olanıdır.50x20x10 ebatlarındaki bordür taşını özel mülklerinizin çevre düzenlemelerinde tercih ede bilirsiniz. Kilit taşı döşeme ustası kilit taşı tozunu serdikten sonra kilit taş döşemesini yapar ve kilit taşı üzerine makine vurarak taşların hem sıkışması hem daha nizami durması sağlanır.

Makine vurma işleminden sonra kilit taşı döşemesini karşınıza alarak kilit taşı çizgilerini takip ederek taş döşemesinde hata olup olmadığını rahatlıkla da anlaya bilirsiniz. Kilit taşı çizgileri düz bir şekilde gitmesi gerekmektedir. Kilit taşı döşemesinin üzerine mil kum sererek kilit taşı döşemesi hazır hale gelir. Ve birkaç gün sonra taş üzerindeki kumu süpüre bilirsiniz. Kilit taşı işçilik fiyatları ve diğer çevre düzenleme işleri için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

 

Kilit taşı işçilik fiyatları 6 cm ve 8 cm kalınlığın da normal çimentolu buhar kürlü olarak üretilen kilit taşı modelleri alanlara ve bütçeye göre farklı modellerinde olanları bulmak mümkündür. Her iki kalınlıktaki kilit taşı aralarında yok denile bilecek kadar az miktarda bir fiyat farkı mevcuttur. Ancak tonaj ağırlıkları farklı olduğu için nakliyelerin de fiyat farkı gözlenmektedir. Ankara kilit taşı içerisinde 6 cm kalınlığında kilit taşı ve uygulamaları 25 TL 8 Cm lik buhar kürlü parke taşı işçilik dahil 30 TL sınırındadır. Taş kırıklarından oluşan özel tozu yani kilit taşı işçiliği sırasında alt kısımlara serilen kum bu ürün su gördüğü zaman kilit taşın altında dağılma yapmadan topak bir hale gelerek çökmeyi kaymayı engelleyecektir. Diğer kum çeşitleri ile kilit taşı işçiliği yapılmaz.

Kilit taşı ustası Ankara içerisinde Kilit taşı döşemesi konusunda nelere dikkat edilmeli ? Kilit taşı döşemesi nasıl uzun yıllar kalıcı olacaktır. Bu yazımızda Kısaca Kilit taşı döşemesi hakkında bilgi vermek istiyoruz. Kilit taşı uygulaması alanalara göre değişmektedir. Bildiğiniz üzere kilit taşı sadece tek bir çeşit degildir. Bir çok farklı ebatlarda ve modellerde üretilmektedir. Elips taşıdekor taş,  kare taş ve diğerleri bunlar arasından kilit taşı döşemesi yapılacak alana en uygununu seçmek gereklidir.

 

 

KİLİT TAŞI MODELLERİ

 

Ankara Kilit taşı yapıları sayesinde açılma yapmayan   S taş ve aşık taşı modeli yani standart kilit taşı modeli otopark alanlarında daha verimli olacaktır. Araç trafiğinden etkilenmez Kilit taşı yapısı sayesinde açılma yapmayacaktır. Ancak araç trafiğine mağruz kalan bölgelerde Kilit taşı olmayan parke taşı modelleri kare taş, dikdörtgen taş gibi kilit taşı çeşitleri açılmalar yapacaktır. Bu tarz sorunlar yaşamamak için sizlerde kilit taşı seçerken alanında ne kadar kalıcı olacak dikkat etmenizde fayda olacaktır. Bu konu da bir kilit taşı ustası na danışa bilirsinsiz.

Şimdi Ara