Beton Parke Taşı Ankara

Beton kilitli parke taşları, son zamanlarda oldukça yaygın kullanılmaktadır. Özellikle şehir içi yol ve kaldırımlarda, araç park alanlarında, ticari merkezlerde, fabrika çevreleri ve benzeri yerlerde yoğun çalışmalara maruz kalan bölgelerde görülmektedir. Parke taşı üretimi, Uçucu Kül (UK) kullanımı için geniş hacimli bir alandır. UK’ün parke tasıüretiminde kullanılması, daha iyi parke tası üretimi, ekonomiklik ve çevre açısından iyi bir yaklaşım olacaktır. Çalışmada %10-20-30-40 oranlarında uçucu kül çimento yerine ikame edilerek parke tasıhazırlanmıstır. Üretilen parke taslarının standart ve tuzlu su kürü uygulaması yapılmıştır. Kilitli parke taşlarına yarmada çekme, su emme ve aşınma özellikleri incelenmiştir. Sonuçta, tuzlu su küründe, erken yaşlarda, yarmada çekme dayanımını arttırırken, ileriki yaşlarda düşürmüştür. Ayrıca, kilitli parke taşında UK ikame oranı arttıkça aşınma kaybı değeri artmakta su emme oranı ise azalmaktadır.

Beton kilitli parke taşlarının özellikle standartta belirtilen minimum dayanımının üstünde olması gerekmektedir. Bu çalışmada, 5 farklı kullanım alanından ve her alan için 12 adet olmak üzere toplamda 60 adet beton kilitli parke taşıtemin edilmiştir. Temin edilen numunelerin TS 2824 EN1338 standardına uygun beton parke taşı su emme ve dayanım özellikleri incelenmiştir. Beton parke taşı numunelerden elde edilen sonuçlar standartta belirtilen beton parke taşı sınır değerlerle karşılaştırılmıştır. Sonuç olarak bütün guruplarda su emme yüzdeleri  beton parke taşıstandartta belirtilen sınır değerin altında olduğu görülmüştür. Dayanım değerlerinde ise gurup ortalama değerleri standarttın altında fakat beton parke taşı yakın değerler elde edilmiştir

 

Beton Parke Taşının Özellikleri

Ankara beton parke taşı döşeme çalışmalarında, 5 farklı kullanım alanından Beton Parke Taşı ve her alan için 12 adet olmak üzere toplamda 60 adet beton kilitli parke taşı temin edilmiştir.  Temin edilen numunelerin TS 2824 EN1338 standardına uygun su emme ve dayanım özellikleri incelenmiştir. Numunelerden elde edilen sonuçlar standartta belirtilen sınır değerlerle karşılaştırılmıştır. Sonuç olarak beton kilitli parke taşı bütün guruplarda su emme yüzdeleri standartta belirtilen ayrıca beton kilitli parke taşı sınır değerin altında olduğu görülmüştür. Dayanım değerlerinde ise gurup ortalama değerleri standarttın altında fakat beton kilitli parke taşıyakın değerler elde edilmiştir.

 

Ankara Firmamızın Güncel Fiyatları

Parke taşı fiyatlarıparke taşı Ankara da En uygun fiyatlar ile sizlere sunulmaktadır. Parke taşı fiyatları için bizlerden bilgi edinmek ve ürün hakkında detaylı inceleme yapmak için site içerisinde arama yapıp aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz. Esasen kilitli parke taşı olarak bilinen beton parke taşlarının halk dilinde farklı isimler ile anılması oldukça fazladır.Aşık taşı,kilit taşı,beton parke taş,kilitli taş,kaldırım taşı ve daha değişik isimler ile adlandırılmaktadır.Firma bünyesinde kendi üretimimiz olan dökme beton parke taşlar bir birine geçmeli bir halde uygulanmaktadır.Parke taşı uygulamadaki kolaylıklarının verdiği avantajlara paralel  satış fiyatlarındaki ucuzluğu nedeni ile çevre düzenleme ve zemin döşeme işlerinde sıkça karşımıza çıkmaktadır.Bizler sizlerin talebi doğrultusunda satışa sunduğumuz parke taşlarını,bünyemizde bulunan nakliye araçları ile sizlere zahmetsizce ulaştırmaktayız.Bir kamyon ile en fazla 240 m2 parke taşındığını buradan sizlere belirtmeliyim.Parke taşı fiyatlarının uygunluğu nedeni ile Ankara da ve merkez ilçelerinde hemen her binanın veya bir başka mimari yapının etrafında görmekte olduğumuz bu ürünleri,firmamızın kendi bünyesinde olan uygulama elamanları ile uygulama işlerini de yapmaktayız.Parke taşlarıönceleri tek tip üretilmesine rağmen günümüzde bir çok farklı modellerde üretilmeye başlamıştır.Bal peteğine benzeyen parke taşları,Dik dörtgen halinde olan parke taşı,kare biçimindeki taşlar,elit modelleri ve daha bir çok ürün sizlerin beğenisine sunulmaktadır.Sevgili site okurları Parke taşı fiyatları ve parke taşı döşeme fiyatlarıiçin,Dilerseniz site içerisinde yer alan iletişim bölümündeki formu doldurarak bizlerden bilgi talep edebilirsiniz.Yine bizlerden ücretsiz keşif ve fiyat seçeneklermizi öğrenmek için mail yolu veya telefon ile bizlere ulaşabilirsiniz.Erdemir çevre düzenleme ve parke taşı. 1m2- 6-cm TSE belgeli gri parke taşı 10 lira. 1 m2- 8-cm TSE belgeli gri Parke taşı12 lira. 1m2-10-cm TSE belgeli gri parke taşı 15 lira. 1m2- 6-cm TSE belgeli gri bal peteği 12 lira. 1m2- 8-cm TSE belgeli gri bal peteği 15 lira. 1m2- 6 cm TSE belgeli gri elit taş 12 lira 1m2- 8 cm TSE belgeli gri elips taş 15 lira. Sevgili site okurları parke taşı fiyatları için güncel fiyat listesi için katolok bizden talep edebilirsiniz.Erdemir çevre düzenleme olarak her türlü beton parke taşları üretimi ve satışı için bizleri arayın.

Kaplama yapılacak yerin düzenlenmesi ve 08-10 cm kalınlıkta kum
Yedirilmesi, 05-06cm yüksekliğin de doğru kenarlı ve normal
çimentolu, her ebat ve renk desende buhar kürlü beton parke
taşının
 kum tabakası üzerine istenen eğimde ve derz aralığında
döşenmesi, taşların tokmaklanması, derz aralarının kumla doldurulması,
yüzeyinin süpürülmesi, inşaat yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma,
boşaltmalar, her türlü malzeme ve zayiat, işçilik, araç ve gereç giderleri,
müteahhit genel giderleri ve karı dahil, 1 m2 fiyatı baza alınmaktadır

Şimdi Ara