Beton Kilitli Parke Taşları

Beton kilitli parke taşları

Beton kilitli parke taşları Ankara, son zamanlarda oldukça yaygın kullanılmaktadır. Özellikle şehir içi yol ve kaldırımlarda, araç park alanlarında, ticari merkezlerde, fabrika çevreleri ve benzeri yerlerde yoğun çalışmalara maruz kalan bölgelerde görülmektedir. Parke taşı üretimi, Uçucu Kül (UK) kullanımı için geniş hacimli bir alandır. UK’ün parke tası üretiminde kullanılması, daha iyi parke tası üretimi, ekonomiklik ve çevre açısından iyi bir yaklaşım olacaktır. Çalışmada %10-20-30-40 oranlarında uçucu kül çimento yerine ikame edilerek parke tası hazırlanmıstır. Üretilen parke taslarının standart ve tuzlu su kürü uygulaması yapılmıştır. Kilitli parke taşlarına yarmada çekme, su emme ve aşınma özellikleri incelenmiştir. Sonuçta, tuzlu su küründe, erken yaşlarda, yarmada çekme dayanımını arttırırken, ileriki yaşlarda düşürmüştür. Ayrıca, kilitli parke taşında UK ikame oranı arttıkça aşınma kaybı değeri artmakta su emme oranı ise azalmaktadır.

Parke taşı son yıllarda en çok tercih edilen dekoratif zemin döşeme elemanı olarak inşaat sektöründe yerini almıştır. Her çeşit altyapı çalışmasından kolaylıkla sökülüp tekrar kullanılabilen bir malzeme olduğundan dolayı ekonomiktir. Aynı zamanda asfalta göre daha estetik ve dayanıklı olması nedeniyle şehiriçi araç trafiğine açık yollarda ve diğer tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Parçalı elemanlardan oluştuğundan çatlama, kırılma ve benzeri durumlar oluşmamaktadır.
Kilit Taşı, alışılmış biçimiyle dış zeminlerin vazgeçilmez döşeme taşı olarak kendini kanıtlamıştır. Bir çok toplu konut alanlarında rahatlıkla kullanılan ve her türlü mimariye uyum gösteren Kilit Taşı, sağlamlığının yanısıra dekoratif görünümüyle de ihtiyacınıza en iyi ve en ucuz şekilde cevap verebilmektedir.

kilit parke taşları ankarakilit taşları ankarakilit taşıkilit taşı ankara, kilit taşı ankara fiyatı, kilit taşı döşemesi, kilit taşı firması, kilit taşı fiyatları, kilit taşı ucuz, kilit taşı ustası, otopark için taş, otopark için zemin taşı, otopark zemin taşı, taş ustası, zemin taşı fiyatları, çevre düzenleme, şev taşı,

Şimdi Ara