Ankara Parke Taşı Firması

Açık alan zemin döşemelerinde sıklıkla kullanılan parke taşı malzemesi için piyasada satın alım yapılabilecek birçok firma bulunmaktadır. Tercih edilebilecek en iyi parke taşı firması kaliteli ürün satan bir firma olmalıdır. Parke taşı özellikle son yıllarda sokaklar, parklar ve yürüyüş yollarında belediyeler tarafından da sıklıkla kullanılan bir üründür. Belediyeler tarafından parke taşı alınma dönemlerinde birçok parke taşı firması ile görüşülerek en uygun fiyatlarda ki ve en kaliteli ürünleri satan yerlerden alım yapılmaktadır. Parke taşı bir zemin döşeme ürünü olarak sağlamlığı ve döşeme kolaylığıyla sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle kış mevsimlerinde donma olaylarına karşı dayanıklı olması ve kayganlık göstermemesi tercih nedenlerinde etkili olmaktadır. Parklar ve bahçeler gibi yerlerde farklı renk ve şekilleri ile döşeme estetiği sağladığı için belediyeler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

 

 • Parke Taşı Döşemesi Sıkıştırılmış alt temel  yüzeyinde herhangi bir göllenme yapmayacak şekilde serbestçe kendini drene edebilecek şekilde hazırlanmalıdır.
 • Parke Taşı Döşemesi  Döşenen parkelerin üzerine gelen işletme yükleri daha çok yatay olarak etki ettiğinden,
 •  Parke Taşı Döşemesi parkelerin bütün kenarları beton mukavemetine haiz çerçevelere (Bordür, duvar, menhol vb.)
 • Parke Taşı Döşemesi  sağlam bir şekilde yaslanmış bir şekilde döşenmelidir. Serbest olarak kalan parke taşları daha
 • Parke Taşı Döşemesi döşemenin bozulmasına neden olacaktır Alt temel üzerine sızan suları en yakın rögara ya da altındaki toprağa iletecek şekilde drene etmelidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Parke taşı döşemesinden en iyi sonucu almak için yataklama kumunda ve derz arasında kullanılacak olan mil kumunda uygun malzemeyi kullanmak çok önemlidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Alt temel malzemesi serbest yüksekliği minimum 15 cm derinliğinde 0-63 mm ebatlarında düzgün gronülometriye haiz kırma taş malzemesi kullanılacaktır. Alt temel malzemesi serilip sıkıştırıldıktan sonra en az 8 cm kalınlıkta ve C 12/15 dayanımında beton atılacaktır. Atılan beton dayanımını kazanıncaya kadar sulanacak ve dayanımını kazandıktan sonra yatak lama kumu serilerek taş döşenmeye başlanacaktır.

  Ankra’da tercih edilen parke taşı firması

Döşeme malzemesi olarak kullanılan parke taşı için uzun yıllara dayalı tecrübemiz ve güvenilirliğimiz sayesinde en çok tercih edilen parke taşı firması olmak için çalışıyoruz. Ürünlerimizde en kaliteli ham maddeleri kullanarak üretim yapmaya ve sattığımız her üründe müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamaya gayret gösteriyoruz. Konusunda uzman bir parke taşı firması olarak pek çok farklı renk ve şekilde parke taşı satışı yapmaktayız. Müşterilerimiz tarafından döşeme işlemleri için sıklıkla kilit parke taşları da tercih edilmektedir. Bu malzemeler için çok geniş bir ürün yelpazesi ile müşterilere hitap etmekteyiz. Uzun yıllar boyunca kullanım garantisi sunan ürünlerimiz uygulamalarında da kolaylığa sahiptir.

 

Ankara Parke Taşı Döşeme Püf Noktalar

 • Parke Taşı Döşemesi Yataklama kumu olarak 0-4 mm ebatlarında düzgün gronülometri eğrisine haiz (elek analizinde herhangi bir eleğin eksikliği görülmeden ince agrega eğrisini karşılayabilen) kırma taş kumu kullanılacaktır.
 • Parke Taşı Döşemesi Derz aralarını doldurmak için ise nem oranı %4-8’i geçmeyen ince ve temiz mil kumu kullanılacaktır.
 • Parke Taşı Döşemesi Tüm mahallerde önceden gerekli kot okuma ve işaretlemeleri yapacaktır. Bu işlemleri yaparken  arazi ve asfalt yol kotlarının da dikkate alacaktır. İşaretleme işlemleri ve temel kazısından sonra serbest yüksekliği minimum 15 cm derinliğinde tuvenan malzeme ile mastarlanarak kotunda alt temel oluşturulacak ve iyice sulanarak silindiraj yapılarak sıkıştırılacaktır.
 • Parke Taşı Döşemesi Yataklama kumu döşenecek parkenin eğimini tayin etmektedir. Bu nedenle Yataklama kumunun mastarının çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi nihai kalite için son derece önemlidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Yataklama kumunun kalınlığı minimum 40 mm olmalı ve uniform olarak serilmelidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Taşların döşenmesi sırasında taşların kum yüzeye dik olarak konulması yerine önce bir kenarının önceki taşı sıkıştırır biçimde yerleştirilmesi gerekir. Bu şekilde daha sağlam bir döşeme şekli gerçekleştirilmiş olur. Taşlar arasındaki derz aralıkları 2 mm yi geçmemelidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Duvar, bordür, menhol vb. birleşim yerlerinde Fabrikada imal edilmiş yarım plaklar ya da spiral ile kesilmiş plaklar kullanılacaktır.
 • Parke Taşı Döşemesi Derz kumu yüzeyi yaklaşık olarak 1,0 cm kaplayacak şekilde serilmeli ve süpürülmek suretiyle derzlere iyice nüfuz etmesi sağlanmalıdır. Derzlerin dolmasından sonra fazla kum süpürülerek temi lenmelidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Yaya kaldırımı döşenmesinde parke taşı döşendikten sonra ağırlığı 90 kg ve basma alanı yaklaşık 0,30 m2 olan kompaktör kullanılmalıdır. Kompaktörün merkezkaç kuvveti yaklaşık 12 kN (1,22 ton) olmalıdır. Bu şekilde parkelerin yüzeylerinde kot farklılıkları giderilmiş olacaktır.
 • Parke Taşı Döşemesi Tretuarlar ve döşeme kaplamaları yapıldıktan sonra plak yüzeyinde herhangi bir çıkıntı,eğrilik,çarpıklık,kırık ve harç,şerbet gibi yabancı maddeler bulunmayacaktır.

Ankara Parke Taşı fiyatlarında en uygun firma

 

Piyasanın en uygun fiyatlarıyla satış yapan parke taşı firması olmak için ürünlerimizde fiyat yerine kaliteyi ön planda tutmaya özen gösteriyoruz. Kaliteli ham maddelerle üretilmiş ürünler uygulamalarda yüksek başarı sağlamaktadır. Bu nedenle her zaman en yüksek standartlara sahip ve kalitesi belgelenebilir bir parke taşı firması olarak piyasada yıllardır yerimizi koruyoruz. Birçok inşaat firması ve kurum tarafından tercih edilen bir parke taşı firması olmamız nedeniyle güvenilirliğimizi her geçen gün daha da arttırıyoruz.

 

 

 

 

Ankara parke taşı

Parke taşı

Parke taşı firması

Parke taşı döşemesi

ankara kilit taşı

Ankara Kilit Taşı


Ankara Kilit Taşı olarak biz 10 yılı aşan hizmetleri boyunca sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi, siz değerli müşterileri ile paylaşmanın heyecanını duyar. Müşterilerimizle sıcak dostluklar kurmaya çalışıyoruz

Ayrıcalıklardan Faydalanın


-Kredi Kartına Taksit
-Elden Taksit
-Çek Ödemeleri
-Senet Ödemeleri
Ankara Kilit Taşı Dahafazlakilit taşı
Kilit Taşı

Kilit Taşı

Uzun süre dayanıklı ve sağlam, uygulama kolaylığı, sökme kolaylığı, sökülen taşlar yeniden kullanılabilir, kayganlık ve donma sıfıra yakın, renk ve model çeşitleri bulunur geniştir.

Kilit Taşı Ustası

Kilit Taşı Ustası arıyorsanız ilk adresiniz uzman ekiplerimiz olmalı. Alanında uzman ustalarımızla hizmetinizdeyiz.

Kilit Taşı‘nın Özellikleri


-Kilit taşı Sağlamdır
-Kilit Taşı Ustası için Döşeme kolaylığı sağlar Dahafazlakilit taşı

Bordür Taşı


Kent yollarında, yolun iki tarafına yapılacak kaldırımlar döşemeden daha yüksekte inşa edilen, döşeme ve kaldırımı ayıran taş ve betondan yapılma, kot farkını sağlayan ayırıcı ve drenajı kontrol eden yapı elemanına verilen isimdir. Teklif Almak için iletşime geçerek teklif bırakabilirsiniz.. Dahafazlakilit taşı
kilitli parke taşı

Kilitli Parke Taşı


Bir zemin kaplama yöntemidir. Bu gibi yer kaplama yöntemleri içinde en çok tercih edilen yöntem kilitli parke taşı'dır. Kilitli parke taşları ve bu anlamda Ankara kilit taşı ihtiyaçlarınızda seçim yapacak firma sayınız çok fazladır. Farklı marka ve mağazadan ürün alabilirsiniz. Gerek Ankara, gerekse de farklı illerde bu ürünlerin kullanımı çok fazladır. Kilitli Parke Taşı ile ilgili fiyat almak için hemen irtibata geçebilirsiniz. Dahafazlakilit taşı
kilitli parke taşı

Karo Taşı


Zemin kaplama durumlarında kaldırım gibi alanlarda kullanılır. Bu gibi yer kaplama yöntemleri içinde en çok tercih edilen yöntem Karo Taşıdır'dır. Karo Taşları ve bu anlamda Ankara kilit taşı ihtiyaçlarınızda seçim yapacak firma sayınız çok fazladır. Farklı marka ve mağazadan ürün alabilirsiniz. Gerek Ankara, gerekse de farklı illerde bu ürünlerin kullanımı çok fazladır. Karo Taşı ile ilgili fiyat almak için hemen irtibata geçebilirsiniz. Dahafazlakaro taşı
kilitli parke taşı

Beton Parke Parke Taşı


Parke taşının bilinen diğer ismidir. Farklı çevrelerde çevre güzelleştirme metodları kullanılarak insanlara daha güzel yaşam alanları oluşturulur. Bu yaşam alanları insanların refah içinde yaşaması için kilit taşı firmaları tarafından uzman kilit taşı ustalarınca yapılır. Hayatını bu işe adamış bir Kilit Taşı Ustası olağanüstü çevreler ve işçilik ortaya koyabilir. Dahafazlakaro taşı