Ankara Parke Taşı Firması

Açık alan zemin döşemelerinde sıklıkla kullanılan parke taşı malzemesi için piyasada satın alım yapılabilecek birçok firma bulunmaktadır. Tercih edilebilecek en iyi parke taşı firması kaliteli ürün satan bir firma olmalıdır. Parke taşı özellikle son yıllarda sokaklar, parklar ve yürüyüş yollarında belediyeler tarafından da sıklıkla kullanılan bir üründür. Belediyeler tarafından parke taşı alınma dönemlerinde birçok parke taşı firması ile görüşülerek en uygun fiyatlarda ki ve en kaliteli ürünleri satan yerlerden alım yapılmaktadır. Parke taşı bir zemin döşeme ürünü olarak sağlamlığı ve döşeme kolaylığıyla sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle kış mevsimlerinde donma olaylarına karşı dayanıklı olması ve kayganlık göstermemesi tercih nedenlerinde etkili olmaktadır. Parklar ve bahçeler gibi yerlerde farklı renk ve şekilleri ile döşeme estetiği sağladığı için belediyeler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

 • Parke Taşı DöşemesiSıkıştırılmış alt temel  yüzeyinde herhangi bir göllenme yapmayacak şekilde serbestçe kendini drene edebilecek şekilde hazırlanmalıdır.
 • Parke Taşı Döşemesi Döşenen parkelerin üzerine gelen işletme yükleri daha çok yatay olarak etki ettiğinden,
 •  Parke Taşı Döşemesiparkelerin bütün kenarları beton mukavemetine haiz çerçevelere (Bordür, duvar, menhol vb.)
 • Parke Taşı Döşemesi sağlam bir şekilde yaslanmış bir şekilde döşenmelidir. Serbest olarak kalan parke taşları daha
 • Parke Taşı Döşemesi döşemenin bozulmasına neden olacaktır Alt temel üzerine sızan suları en yakın rögara ya da altındaki toprağa iletecek şekilde drene etmelidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Parke taşı döşemesinden en iyi sonucu almak için yataklama kumunda ve derz arasında kullanılacak olan mil kumunda uygun malzemeyi kullanmak çok önemlidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Alt temel malzemesi serbest yüksekliği minimum 15 cm derinliğinde 0-63 mm ebatlarında düzgün gronülometriye haiz kırma taş malzemesi kullanılacaktır. Alt temel malzemesi serilip sıkıştırıldıktan sonra en az 8 cm kalınlıkta ve C 12/15 dayanımında beton atılacaktır. Atılan beton dayanımını kazanıncaya kadar sulanacak ve dayanımını kazandıktan sonra yatak lama kumu serilerek taş döşenmeye başlanacaktır.

  Ankra’da tercih edilen parke taşı firması

 

Döşeme malzemesi olarak kullanılan parke taşı için uzun yıllara dayalı tecrübemiz ve güvenilirliğimiz sayesinde en çok tercih edilen parke taşı firması olmak için çalışıyoruz. Ürünlerimizde en kaliteli ham maddeleri kullanarak üretim yapmaya ve sattığımız her üründe müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamaya gayret gösteriyoruz. Konusunda uzman bir parke taşı firması olarak pek çok farklı renk ve şekilde parke taşı satışı yapmaktayız. Müşterilerimiz tarafından döşeme işlemleri için sıklıkla kilit parke taşları da tercih edilmektedir. Bu malzemeler için çok geniş bir ürün yelpazesi ile müşterilere hitap etmekteyiz. Uzun yıllar boyunca kullanım garantisi sunan ürünlerimiz uygulamalarında da kolaylığa sahiptir.

 

Ankara Parke Taşı Döşeme Püf Noktalar

 

 • Parke Taşı DöşemesiYataklama kumu olarak 0-4 mm ebatlarında düzgün gronülometri eğrisine haiz (elek analizinde herhangi bir eleğin eksikliği görülmeden ince agrega eğrisini karşılayabilen) kırma taş kumu kullanılacaktır.
 • Parke Taşı Döşemesi Derz aralarını doldurmak için ise nem oranı %4-8’i geçmeyen ince ve temiz mil kumu kullanılacaktır.
 • Parke Taşı Döşemesi Tüm mahallerde önceden gerekli kot okuma ve işaretlemeleri yapacaktır. Bu işlemleri yaparken  arazi ve asfalt yol kotlarının da dikkate alacaktır. İşaretleme işlemleri ve temel kazısından sonra serbest yüksekliği minimum 15 cm derinliğinde tuvenan malzeme ile mastarlanarak kotunda alt temel oluşturulacak ve iyice sulanarak silindiraj yapılarak sıkıştırılacaktır.
 • Parke Taşı Döşemesi Yataklama kumu döşenecek parkenin eğimini tayin etmektedir. Bu nedenle Yataklama kumunun mastarının çok dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi nihai kalite için son derece önemlidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Yataklama kumunun kalınlığı minimum 40 mm olmalı ve uniform olarak serilmelidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Taşların döşenmesi sırasında taşların kum yüzeye dik olarak konulması yerine önce bir kenarının önceki taşı sıkıştırır biçimde yerleştirilmesi gerekir. Bu şekilde daha sağlam bir döşeme şekli gerçekleştirilmiş olur. Taşlar arasındaki derz aralıkları 2 mm yi geçmemelidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Duvar, bordür, menhol vb. birleşim yerlerinde Fabrikada imal edilmiş yarım plaklar ya da spiral ile kesilmiş plaklar kullanılacaktır.
 • Parke Taşı Döşemesi Derz kumu yüzeyi yaklaşık olarak 1,0 cm kaplayacak şekilde serilmeli ve süpürülmek suretiyle derzlere iyice nüfuz etmesi sağlanmalıdır. Derzlerin dolmasından sonra fazla kum süpürülerek temi lenmelidir.
 • Parke Taşı Döşemesi Yaya kaldırımı döşenmesinde parke taşı döşendikten sonra ağırlığı 90 kg ve basma alanı yaklaşık 0,30 m2 olan kompaktör kullanılmalıdır. Kompaktörün merkezkaç kuvveti yaklaşık 12 kN (1,22 ton) olmalıdır. Bu şekilde parkelerin yüzeylerinde kot farklılıkları giderilmiş olacaktır.
 • Parke Taşı Döşemesi Tretuarlar ve döşeme kaplamaları yapıldıktan sonra plak yüzeyinde herhangi bir çıkıntı,eğrilik,çarpıklık,kırık ve harç,şerbet gibi yabancı maddeler bulunmayacaktır.

Ankara Parke Taşı fiyatlarında en uygun firma

 

Piyasanın en uygun fiyatlarıyla satış yapan parke taşı firması olmak için ürünlerimizde fiyat yerine kaliteyi ön planda tutmaya özen gösteriyoruz. Kaliteli ham maddelerle üretilmiş ürünler uygulamalarda yüksek başarı sağlamaktadır. Bu nedenle her zaman en yüksek standartlara sahip ve kalitesi belgelenebilir bir parke taşı firması olarak piyasada yıllardır yerimizi koruyoruz. Birçok inşaat firması ve kurum tarafından tercih edilen bir parke taşı firması olmamız nedeniyle güvenilirliğimizi her geçen gün daha da arttırıyoruz.

1
Merhaba, Mesaj Atmak için göndere tıklayın.!
Powered by

Şimdi Ara